Apple хоче купити новинні архіви великих видань для тренування власної AI-моделі
У ході переговорів представники компанії з Купертіно запропонували видавцям багаторічні угоди на суму не менше 50 мільйонів доларів — натомість майбутні партнери нададуть право на ліцензування архівів статей новин, які й будуть експлуатуватися в ролі бази даних для тренування майбутнього чат-бота компанії Apple.
Джерела The New York Times повідомляють, що на цей час співробітники Apple ведуть переговори з журнальним видавництвом Condé Nast (випускає Architectural Digest, GQ, Tatler, New Yorker, Vanity Fair, Vogue і ще 12 тематичних журналів, веде 27 сайтів новин і 50 мобільних застосунків), американським телеканалом NBC News (має навіть новинний ресурс) та інтернет-корпорацією InterActiveCorp (володіє People, The Daily Beast і Better Homes and Gardens). Поки що інформації про те, хто з учасників переговорів готовий піти на угоду, немає, але Apple має великий архів даних для тренування генеративного штучного інтелекту. І, судячи з усього, AI розбиратиметься в різних темах — усі вищевказані видання займаються напрямками від архітектури до моди.
Щоправда, є шанс, що навчати AI на чужих публікаціях Apple поки що не вийде — вся справа в тому, що видавці, з якими компанія хоче укласти партнерську угоду, досить неохоче поставилися до ініціативи продати свої архіви з публікаціями. За словами анонімних джерел, це зокрема пов'язано з умовами контракту, які викликали у видавців занепокоєння. У початковому реченні, яке представила Apple, зазначено, що видавець потенційно бере на себе всі юридичні зобов'язання у разі, якщо виникнуть проблеми через використання генеративним штучним інтелектом гіганта з Купертіно інформації з публікацій за ліцензією. Тобто якщо AI навчать на новинах із сайтів, а потім хтось подасть до суду, то винна буде не Apple, а той, хто новину випустив.
Крім того, в рамках обговорення умов представники Apple досить неясно описали те, як вони збираються використовувати генеративний штучний інтелект власної розробки в індустрії новин. Потенційно їх розробка та навчання на публікаціях провідних видань світу можуть спричинити підвищену конкуренцію, особливо враховуючи потенційну аудиторію читачів новин на пристроях від Apple. З іншого боку, деякі видання все ж таки з оптимізмом дивляться на пропозицію Apple — їм сподобалося, що компанія запитала дозвіл і запропонувала партнерство, тоді як інші гіганти у сфері AI спочатку навчали свої нейромережі на їхніх публікаціях, а лише потім після скандалів пропонували ліцензувати контент.
Джерело: nytimes