Apple може перейти на власні Wi-Fi чипи та 5G-модеми у 2025 році
Купертинівці мають намір розробити фірмові Wi-Fi чипи та 5G модеми, які можуть з'явитися в серійних пристроях вже наступного року.
Згідно з наявною інформацією, Apple поки що не планує повністю відмовлятися від продукції конкурентів. Перші власні рішення буде встановлено лише у деяких пристроях компанії. Наприклад, Wi-Fi чипи дебютують у базовому iPad, а 5G-модем використовуватиметься в iPhone SE четвертого покоління.
На цей час точних даних про технічні характеристики нових чипів Apple немає. Однак джерела повідомляють, що їхні перші версії можуть дещо поступатися конкурентними рішеннями, особливо це стосується 5G-модемів. Так, за інформацією DigiTimes, iPhone SE 4 не отримає підтримки mmWave.
Apple вже кілька років прагне позбутися залежності від 5G-модемів Qualcomm. Для цього компанія зібрала велику команду інженерів та придбала частину бізнесу Intel, пов'язаного з розробкою чипів. Однак існуючі прототипи поки що не досягають необхідного рівня характеристик.
Джерело: macrumors
Компанії
Попри те, що Samsung Electronics очікує рекордний прибуток за підсумками другого кварталу 2026 року завдяки стрімкому зростанню напівпровідникового бізнесу, мобільний підрозділ компанії (Samsung MX) може опинитися в безпрецедентній ситуації. За оцінками південнокорейських аналітиків, підрозділ, який відповідає за смартфони Galaxy, ризикує вперше у своїй історії завершити квартал зі збитками.
Тайванська компанія TSMC, головний виробничий партнер Apple, офіційно оголосила про масштабне розширення своєї інвестиційної програми у США. Виробник мікросхем вкладе ще 100 млрд доларів (близько 4,16 трлн гривень за актуальним курсом), завдяки чому загальний обсяг інвестицій в американські підприємства сягне 265 млрд доларів (приблизно 11,02 трлн гривень).
Apple розглядає можливість придбання однієї або кількох компаній, що спеціалізуються на створенні серверних процесорів і прискорювачів для штучного інтелекту. Така угода може стати однією з найбільших технологічних покупок в історії виробника iPhone та допомогти йому прискорити розвиток власної інфраструктури для Apple Intelligence і нової Siri.
