iLenta Меню

Google буде живити дата-центри від АЕС

29 жовтня 2025, 17:08 | Bazelas [331]
Компанія NextEra Energy Inc. оголосила про плани поновлення роботи атомної електростанції Duane Arnold Energy Center в Айові.
Google буде живити дата-центри від АЕС

Основним споживачем електроенергії стануть дата-центри Google, з якою укладено довгострокову угоду.

АЕС потужністю 615 мегават була закрита в 2020 році, але зростаючі потреби в енергії для штучного інтелекту зробили її відновлення доцільним. Очікується, що станція розпочне постачання електроенергії до 2029 року.

NextEra також викупить частки міноритарних власників станції — Central Iowa Power Cooperative та Corn Belt Power Cooperative. Енергія, що залишилася, буде постачатися CIPCO на тих же умовах, що і для Google.

Сторони додатково домовилися про спільне дослідження можливостей розвитку нової ядерної генерації. Це вже третій гігават енергетичних проєктів, реалізованих NextEra для Google у США.

Джерело: bloomberg

© 2012-2026 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Компанії

Samsung підвищила ціни на виробництво чипів до 15% на тлі дефіциту потужностей TSMC
Samsung підвищила ціни на виробництво чипів до 15% на тлі дефіциту потужностей TSMC
21 серпня 2026, 17:08 | Bazelas
Бум штучного інтелекту продовжує змінювати розстановку сил на ринку напівпровідників. Через стрімке зростання попиту виробничі потужності TSMC, призначені для випуску чипів за передовими техпроцесами, виявилися суттєво завантаженими. Тому компанії дедалі частіше шукають альтернативних виробників.
Докладніше...
 
Bilibili прискорює глобальний запуск: китайський конкурент YouTube відкриває основний сервіс для світу
Bilibili прискорює глобальний запуск: китайський конкурент YouTube відкриває основний сервіс для світу
20 серпня 2026, 11:07 | Roter

Китайська відеоплатформа Bilibili розпочала новий етап міжнародного розширення. Компанія просуває локалізовану версію свого основного застосунку для користувачів за межами Китаю, спрощує реєстрацію та поступово збільшує кількість підтримуваних мов. Android-версія вже з'явилася в Google Play у частині регіонів, тоді як географію доступності планують розширювати.

Докладніше...
 
Apple дозволила сторонні платежі в App Store у ЄС та переглянула комісію
Apple дозволила сторонні платежі в App Store у ЄС та переглянула комісію
19 серпня 2026, 21:08 | Oleksandr Bazanov
Apple та Європейська комісія домовилися про нові правила роботи App Store у Європейському Союзі. Компанія дозволить розробникам використовувати сторонні платіжні системи та посилання на зовнішні сайти для оформлення покупок, а також перегляне розмір комісії з цифрових продажів. Нові умови вже доступні розробникам у ЄС, а зміни набудуть чинності 1 жовтня.
Докладніше...
 
Google може повністю перенести виробництво Pixel із Китаю вже у 2027 році
Google може повністю перенести виробництво Pixel із Китаю вже у 2027 році
19 серпня 2026, 12:07 | Anton Petrov
Google, за даними нового звіту, готується повністю відмовитися від виробництва пристроїв Pixel у Китаї. План може бути реалізований уже у 2027 році та стосуватися не лише смартфонів, а й розумних годинників та бездротових навушників компанії.
Докладніше...
 
Samsung і Call of Duty: Modern Warfare 4 об’єдналися напередодні релізу гри
Samsung і Call of Duty: Modern Warfare 4 об’єдналися напередодні релізу гри
18 серпня 2026, 12:08 | Bazelas
Samsung оголосила про партнерство з Call of Duty: Modern Warfare 4, реліз якої заплановано на 23 жовтня. Компанія стане офіційним партнером гри у категоріях телевізорів, моніторів, саундбарів і Wi-Fi-колонок.
Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2026 iLenta. All rights reserved.