iLenta Меню

Apple купила стартап Datakalab, який впровадить функції генеративного штучного інтелекту в iPhone

23 квітня 2024, 20:07 | Roter [298]
Згідно з останнім інформаційним бюлетенем Power On від Марка Гурмана, Apple відстає в галузі можливостей штучного інтелекту в порівнянні з такими компаніями, як OpenAI або Google.
Apple купила стартап Datakalab, який впровадить функції генеративного штучного інтелекту в iPhone

В цей час компанія працює над розвитком штучного генеративного інтелекту. Минулого місяця вона придбала канадський стартап DarwinAI щоб прискорити свій розвиток у цьому питанні. Зараз з'явилася інформація, що Apple придбала французький стартап під назвою Datakalab.

Хоча функції генеративного штучного інтелекту на пристроях підтримуються великими мовними моделями на сервері, Apple хоче запускати LLM (великі мовні моделі) безпосередньо на пристроях. Це допоможе їм забезпечити конфіденційність користувачів, оскільки дані користувачів не залишатимуть iPhone і потраплятимуть на сервери.

Apple має розробити модель, здатну виконувати досить складні завдання за низького енергоспоживання. Але для самостійного впровадження цього задуму потрібен час. Саме тут стає актуальним придбання французького стартапу Datakalab. Він спеціалізується на алгоритмах глибокого навчання із низьким енергоспоживанням.

Цю компанію було засновано у 2016 році двома братами — Ксав'є та Лукасом Фішерами. Угода з купертинівцями була підписана ще у грудні минулого року, проте новина про неї стала відома лише зараз завдяки французькому діловому журналу Challenges.

У Datakalab працювало лише 10–20 співробітників, і частина з них приєдналася до Apple. А ось брати-засновники компанії не увійшли до купертинівської команди.

Джерело: gizmochina

© 2012-2026 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Компанії

Samsung може вперше в історії завершити квартал зі збитками мобільного підрозділу: причина виявилася несподіваною
Samsung може вперше в історії завершити квартал зі збитками мобільного підрозділу: причина виявилася несподіваною
18 липня 2026, 16:07 | Anton Petrov

Попри те, що Samsung Electronics очікує рекордний прибуток за підсумками другого кварталу 2026 року завдяки стрімкому зростанню напівпровідникового бізнесу, мобільний підрозділ компанії (Samsung MX) може опинитися в безпрецедентній ситуації. За оцінками південнокорейських аналітиків, підрозділ, який відповідає за смартфони Galaxy, ризикує вперше у своїй історії завершити квартал зі збитками.

Докладніше...
 
Apple намагається врегулювати антимонопольний позов у США: компанія розпочала переговори з Міністерством юстиції
Apple намагається врегулювати антимонопольний позов у США: компанія розпочала переговори з Міністерством юстиції
18 липня 2026, 10:07 | Anton Petrov
Apple розпочала переговори з Міністерством юстиції США (DOJ) щодо можливого врегулювання одного з найгучніших антимонопольних процесів останніх років. За даними Bloomberg, виробник iPhone вже передав відомству кілька варіантів потенційної угоди, після чого сторони перейшли до попереднього етапу переговорів.
Докладніше...
 
TSMC збільшила інвестиції у виробництво чипів у США: це може вплинути на майбутні процесори Apple
TSMC збільшила інвестиції у виробництво чипів у США: це може вплинути на майбутні процесори Apple
17 липня 2026, 20:07 | Bazelas

Тайванська компанія TSMC, головний виробничий партнер Apple, офіційно оголосила про масштабне розширення своєї інвестиційної програми у США. Виробник мікросхем вкладе ще 100 млрд доларів (близько 4,16 трлн гривень за актуальним курсом), завдяки чому загальний обсяг інвестицій в американські підприємства сягне 265 млрд доларів (приблизно 11,02 трлн гривень).

Докладніше...
 
Apple готує радикальний крок у перегонах ШІ: компанія може купити розробника серверних чипів
Apple готує радикальний крок у перегонах ШІ: компанія може купити розробника серверних чипів
17 липня 2026, 17:08 | Roter

Apple розглядає можливість придбання однієї або кількох компаній, що спеціалізуються на створенні серверних процесорів і прискорювачів для штучного інтелекту. Така угода може стати однією з найбільших технологічних покупок в історії виробника iPhone та допомогти йому прискорити розвиток власної інфраструктури для Apple Intelligence і нової Siri.

Докладніше...
 
Samsung прискорює будівництво нового заводу з виробництва чипів через стрімке зростання попиту на ШІ
Samsung прискорює будівництво нового заводу з виробництва чипів через стрімке зростання попиту на ШІ
17 липня 2026, 12:07 | Anton Petrov

Samsung Electronics вирішила суттєво прискорити реалізацію одного з найбільших проєктів у своїй історії. На тлі стрімкого зростання попиту на чипи для систем штучного інтелекту компанія планує запустити перший завод у новому напівпровідниковому комплексі в Йоніні на два роки раніше, ніж передбачалося спочатку.

Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2026 iLenta. All rights reserved.