«Google Пошук» навчиться відрізняти справжні знімки від фейків, створених AI
Найближчими місяцями в результатах пошуку з'явиться оновлена вкладка «Про це зображення», де й буде додаткова інформація.
Система Google була створена в рамках коаліції Coalition for Content Provenance and Authenticity (C2PA), яка розробляє стандарти автентифікації та походження цифрового контенту. До неї входять багато технологічних гігантів.
C2PA вже вважається технічним стандартом цифрового сліду. Таку автентифікацію підтримують Amazon, Microsoft, Adobe, OpenAI, Intel та багато інших, але її використання йде повільно. Інтеграція у пошукову видачу стане першим великим кроком для ініціативи. Вона буде використовуватися разом із списком довіри, що готується до випуску, який дозволить підтверджувати походження контенту.
Наприклад, якщо дані показують, що зображення знято певною моделлю камери, список довіри допоможе підтвердити, що ця інформація точна. Встановлення походження контенту залишається складним завданням, що вимагає ряду міркувань, що базуються на продукті або послузі. І хоча ми знаємо, що немає універсального рішення для всього контенту в інтернеті, співпраця з іншими представниками галузі має вирішальне значення в цьому питанні.
Лорі Річардсон, топменеджер Google
Реалізація плану також утруднюється тим, що лише небагато камер Leica і Sony підтримують відкритий технічний стандарт C2PA. Nikon і Canon поки що тільки обіцяють включитися в ініціативу. Крім того, немає єдиної думки про спосіб перегляду даних після їх додавання на фотографію.
Однак, Google зберігає оптимізм. Компанія планує інтегрувати метадані C2PA у свої рекламні системи та вивчає способи їх використання на YouTube.
Джерело: theverge