iLenta Меню

Nokia запустить 4G-інтернет на Місяці

29 березня 2023, 12:07 | Roter [155]
Виробник кнопкових телефонів хоче стати першою у світі компанією, яка провела інтернет за межами Землі. Про нову технологію відомо практично все.
Nokia запустить 4G-інтернет на Місяці
Safe Life

Передісторія

У лютому 2023 року Nokia вперше за 60 років змінила логотип. Причина змін проста — компанія хоче уникнути асоціації з мобільними телефонами. Якщо у 2000-х роках Nokia домінувала на світовому ринку телефонів, то в наш час вона більше відома як виробник технологій для бізнесу — телекомунікаційного обладнання для мобільних, фіксованих, широкосмугових та IP-мереж.

Тепер Nokia робить більшу увагу на телекомунікаційні технології: супутниковий інтернет, LTE та 5G. Здається, нашої планети Nokia обмаль.

Нова мета

За даними CNBC, компанія проведе 4G-інтернет на Місяці. Інформацію підтвердив офіційний представник компанії Луїс Маестро Руїс Де Теміно (головний інженер Nokia). Перші розмови про позаземне LTE з'явилися ще під час виставки MWC 2023 у Барселоні.

Запуск 4G-вишок відбудеться у рамках місії NASA Artemis 1, метою якої стало повторне відправлення космонавтів на супутник Землі. Очікується, що місія пройде наприкінці 2023 року (орієнтовно з жовтня по грудень) і міститиме кілька етапів:

  1. Декілька стільникових вишок запустять на ракеті SpaceX. Разом з інтернет-обладнанням Nokia на Місяць полетить все «залізо», включаючи місяцеходи, базові станції та дрони;
  2. Потім на Місяць відправлять і космонавтів NASA. Приземлившись на Місяць, вони вже матимуть всі інструменти для роботи та зв'язку.
  3. Після робіт космонавти повернуться на Землю на ракеті SpaceX, при цьому мережеве обладнання залишиться на Місяці.

4G-вишки Nokia будуть живитись від сонячних панелей, встановлених на базовій станції. Також як резервне живлення передбачені спеціальні акумулятори (такі ж встановлені в місячному посадковому модулі Nova-C, виробництвом якого займається американська космічна компанія Intuitive Machines).

Nokia хоче довести, що наземні мережі можуть задовольнити комунікаційні потреби майбутніх космічних польотів. Очікується, що до місячного інтернету Nokia будуть підключені всі апарати: від марсоходів із дронами до комп'ютерів космонавтів. Завдяки такому з'єднанню вчені на Землі зможуть отримувати фото, відео та інші дані практично з нульовою затримкою.

Також Nokia стверджує, що її мережа дозволить астронавтам спілкуватися один з одним і з центром управління, а також віддалено управляти місяцеходом і транслювати те, що відбувається в режимі реального часу.

Навіщо такий зв'язок

Одна з цілей, яку Nokia сподівається досягти зі своєю місячною мережею, — знайти лід на Місяці. Більшість поверхні Місяця зараз складається з кам'янистих порід, але недавні безпілотні польоти на Місяць показали, що в закритих кратерах супутника замкнені залишки льоду.

Карта глибинного льоду, що ховається під поверхнею Місяця. Фото: NASA

Таку воду можна обробляти та використовувати для пиття, видобувати водень та кисень для використання як ракетне паливо або розщеплювати для отримання кисню, який створить атмосферу на Місяці (або просто поповнить резервуари космонавтів).

Завдяки надійному 4G-зв'язку астронавти зможуть отримувати докладну інформацію про стан Місяця. Можливо, це допоможе відповісти людям на запитання, чи є вода на Місяці, і чи людина може заселити супутник Землі.

Джерело: Nokia

© 2012-2023 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Інтернет

Хмара Google перестане бути сумісною з Windows 8 та Windows 8.1
Хмара Google перестане бути сумісною з Windows 8 та Windows 8.1
08 червня 2023, 23:09 | Bazelas
Компанія Google офіційно оголосила про припинення підтримки свого хмарного сховища для операційних систем Windows 8 та Windows 8.1.
Докладніше...
 
У WhatsApp з'являться канали, як у Telegram
У WhatsApp з
08 червня 2023, 22:12 | Anton Petrov
Месенджер WhatsApp офіційно представив канали. Вони допоможуть стежити за важливими новинами від людей та організацій, не виходячи з месенджера.
Докладніше...
 
Google випустила ще один екстрений патч нульового дня для браузера Chrome
Google випустила ще один екстрений патч нульового дня для браузера Chrome
08 червня 2023, 16:06 | Anton Petrov
Компанія Google випустила позачергове екстрене оновлення для Chrome. Нову вразливість нульового дня в системі безпеки браузера виявили лише 1 червня, але вона вже активно використовується зловмисниками.
Докладніше...
 
Браузер Safari отримує оновлення конфіденційності та безліч інших функцій
Браузер Safari отримує оновлення конфіденційності та безліч інших функцій
06 червня 2023, 21:10 | Roter
Хоча Safari не завжди може бути в центрі уваги в MacOS, Apple продовжує вкладати кошти в свій веб-браузер, представляючи останню версію з безліччю помітних поліпшень.
Докладніше...
 
Розробник Super VPN розкрив дані всіх своїх клієнтів
Розробник Super VPN розкрив дані всіх своїх клієнтів
31 травня 2023, 11:07 | Roter
Спеціаліст з інформаційної безпеки Джеремайя Фаулер виявив базу даних на 133 ГБ, яка налічувала майже 360,5 млн записів, що стосуються всіх користувачів Super VPN. База даних була незахищеною та доступна з інтернету.
Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2023 iLenta. All rights reserved.