Microsoft захотіла повністю позбавити паролів Windows 11
Цього тижня стартував процес впровадження нового інтерфейсу для понад мільярда користувачів, який триватиме близько місяця. Головна мета — замінити традиційні паролі на більш безпечні та зручні passkeys.
Пасскеї — це сучасна альтернатива паролям, яка використовує біометрію (наприклад, відбитки пальців або розпізнавання обличчя) або PIN-код, прив'язаний до пристрою. Вони захищають від фішингу — виду кібератак, коли зловмисники виманюють дані через підроблені сайти.
Microsoft стверджує, що навіть якщо мільярд користувачів перейде на такий спосіб входу, наявність пароля як запасного варіанта все одно залишить вразливість. Тому компанія хоче повністю відмовитись від старої системи.
Новий інтерфейс входу став сучаснішим і простішим, з темним режимом і акцентом на парольну авторизацію. Microsoft вже співпрацює з великими сервісами, такими як PayPal і WhatsApp, щоб passkeys працювали повсюдно.
Джерело: windowscentral
Mac OS X / Windows
Microsoft випустила масштабне липневе оновлення безпеки для Windows 11, однак частина власників комп’ютерів Dell поки не зможе його встановити. Компанія активувала спеціальне блокування після виявлення проблем, які можуть призводити до раптового вимкнення пристрою, перегрівання, падіння продуктивності та швидшого розряджання акумулятора.
Фахівці Jamf Threat Labs виявили нове шкідливе програмне забезпечення для macOS під назвою CrashStealer, яке видає себе за вбудовану систему надсилання звітів про збої Apple. За даними дослідників, вірус здатний непомітно викрадати конфіденційну інформацію користувача, зокрема паролі, дані браузерів і криптовалютних гаманців.
Компанія Microsoft офіційно зробила використання штучного інтелекту одним із ключових елементів захисту Windows 11. Відтепер пошук потенційних вразливостей за допомогою нейромереж перестав бути експериментом і став частиною стандартного процесу розробки операційної системи. Новий підхід має допомогти швидше знаходити критичні помилки, випускати оновлення безпеки та ефективніше протистояти сучасним кібератакам, які дедалі частіше також створюються із застосуванням ШІ.
Microsoft активно працює над новими можливостями, які зроблять взаємодію між смартфонами на Android і комп'ютерами з Windows 11 значно зручнішою. За інформацією Windows Central, компанія тестує низку функцій, що дозволять отримувати більше інформації зі смартфона безпосередньо на робочому столі та виконувати популярні дії буквально в один клік.
