Гуманоїдний робот встановив світовий рекорд з найдальшого кидка в баскетболі
З другої спроби він потрапив у кільце з відстані 24,55 метра, отримавши свій другий титул у Книзі рекордів Гіннесса.
Все почалося з невеликого проєкту у 2017 році, коли розробники прагнули з'ясувати, чи здатний штучний інтелект досягти людської точності та адаптивності у виконанні фізичних завдань. За сім років конструктор CUE перетворився на справжнього гуманоїда.
Це не просто катапульта, здатна закинути баскетбольний м'яч у кільце майже з протилежного кінця майданчика, зазначають розробники. Робот здатний вчитися на своїх помилках та покращувати влучність. Він розпізнає закономірності, коригує поставу, становище рук і силу удару у режимі реального часу, як це робить людина.
2019 року CUE встановив свій перший рекорд. Тоді третє покоління машини виконало 2020 послідовних штрафних кидків, зупинившись лише через втручання інженерів. Тепер вони жартують, що без них він досі продовжував би забивати м'ячі.
Після цього команда Toyota зосередилася на вдосконаленні його пересувань на колесах та тренуваннях з перехоплення м'яча з різних положень. Було багато роботи над руками робота, щоб він краще відчував рух м'яча.
Проте абсолютний рекорд з найдовшого кидка баскетбольного м'яча поки що належить людині — американцю Джошуа Вокеру. У 2022 році після численних спроб він потрапив у кільце з відстані 34,6 метра. Цілком можливо, що в майбутньому робот зможе перевершити цей показник з першого разу.
Джерело: guinnessworldrecords