iLenta Меню

Білл Гейтс назвав свою найбільшу помилку у кар'єрі

17 січня 2025, 11:06 | Anton Petrov [862]
Через неї Microsoft втратила 400 мільярдів доларів прибутку.
Білл Гейтс назвав свою найбільшу помилку у кар

Співзасновник Microsoft Білл Гейтс на заході венчурної компанії Village Global назвав провал на ринку мобільних ОС своєю найбільшою помилкою у кар'єрі. Він вважає, що саме це відкрило дорогу Android від Google, яка зайняла домінуюче становище серед платформ, що не належать Apple.

У світі програмного забезпечення, особливо на платформних ринках, діє принцип «переможець отримує все». Найбільшою помилкою в моїй кар'єрі стало неправильне управління, через що Microsoft пропустила можливість зайняти ту позицію, яку зараз займає Android.

Гейтс підрахував, що якби його компанія посіла бодай друге місце у світі мобільних ОС, вона могла б претендувати на шматок пирога у розмірі 400 мільярдів доларів. Але весь цей прибуток дістався Google.

iPhone від Apple дебютував у червні 2007 року. Пристрої на базі Android відбулися у вересні 2008-го. Microsoft вийшла на арену смартфонів із Windows Phone лише у жовтні 2010 року. На той час ринок мобільних ОС практично повністю був зайнятий, а Android і iOS в сукупності займали 99,9%, пише GizmoChina.

Бізнесмен визнав, що саме це запізнення відіграло вирішальну роль у провалі:

Якщо у вас удвічі менше програм або на 90% менше програм, ви на шляху до повної загибелі.

Співзасновник Android Річ Майнер вже відреагував на слова Білла Гейтса. Він підкреслив, що навмисне брав участь у створенні операційної системи, щоб не допустити домінування Microsoft на ринку телефонів, як це тоді було з ПК. Таким чином, можна сказати, що Microsoft, хай і опосередковано, зіграла свою роль у появі Android.

Джерело: gizmochina

© 2012-2026 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Різне

Bilibili прискорює глобальний запуск: китайський конкурент YouTube відкриває основний сервіс для світу
Bilibili прискорює глобальний запуск: китайський конкурент YouTube відкриває основний сервіс для світу
20 серпня 2026, 11:07 | Roter

Китайська відеоплатформа Bilibili розпочала новий етап міжнародного розширення. Компанія просуває локалізовану версію свого основного застосунку для користувачів за межами Китаю, спрощує реєстрацію та поступово збільшує кількість підтримуваних мов. Android-версія вже з'явилася в Google Play у частині регіонів, тоді як географію доступності планують розширювати.

Докладніше...
 
Apple готує домашній хаб із Siri та віджетами для керування розумним будинком
Apple готує домашній хаб із Siri та віджетами для керування розумним будинком
20 серпня 2026, 00:50 | Anton Petrov
Apple продовжує роботу над новим пристроєм для керування розумним будинком, який може дебютувати вже цього року. Йдеться про домашній хаб із підтримкою Siri на основі штучного інтелекту. Нові відомості про пристрій виявили в коді macOS Tahoe 26.7, де раніше вже знаходили згадки про інші ще не представлені продукти Apple.
Докладніше...
 
Apple дозволила сторонні платежі в App Store у ЄС та переглянула комісію
Apple дозволила сторонні платежі в App Store у ЄС та переглянула комісію
19 серпня 2026, 21:08 | Oleksandr Bazanov
Apple та Європейська комісія домовилися про нові правила роботи App Store у Європейському Союзі. Компанія дозволить розробникам використовувати сторонні платіжні системи та посилання на зовнішні сайти для оформлення покупок, а також перегляне розмір комісії з цифрових продажів. Нові умови вже доступні розробникам у ЄС, а зміни набудуть чинності 1 жовтня.
Докладніше...
 
Polaroid випустила лімітовані камери спільно з Pokemon
Polaroid випустила лімітовані камери спільно з Pokemon
19 серпня 2026, 08:07 | Roter

Polaroid представила одну зі своїх найпомітніших колаборацій останніх років — спеціальну серію камер миттєвого друку, плівки та аксесуарів, створену разом із The Pokémon Company. Колекція присвячена 30-річчю Pokémon і охоплює одразу три камери, оформлені в стилі Пікачу, Сільвеона та класичного покебола.

Докладніше...
 
Чип A20 Pro може змінити iPhone 18 Pro сильніше, ніж здається: що дасть Apple перехід на 2 нм
Чип A20 Pro може змінити iPhone 18 Pro сильніше, ніж здається: що дасть Apple перехід на 2 нм
18 серпня 2026, 21:06 | Bazelas

Apple готується до одного з найпомітніших технологічних оновлень процесорів iPhone за останні роки. За новими даними з ланцюжка постачання, майбутній A20 Pro для iPhone 18 Pro та iPhone 18 Pro Max може стати першим мобільним чипом Apple, виготовленим за 2-нм техпроцесом TSMC. Якщо оприлюднені показники підтвердяться, головною перевагою нового покоління буде не тільки швидкість, а й значно краща енергоефективність.

Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2026 iLenta. All rights reserved.