Український стартап SorbiForce створив безпечний та екологічний акумулятор

Компанія, заснована підприємцем та спеціалістом у галузі матеріалознавства Сергієм Камінським, стверджує, що при виробництві батарей використовуються виключно вода, сіль та вуглець. Ідея виникла у Камінського після усвідомлення того, що щорічно у світі накопичується близько 2.1 мільярда тонн аграрних відходів.
У SorbiForce звертають увагу на проблему утилізації звичайних акумуляторів: існуючі методи переробки найчастіше небезпечні та обмежені, що робить особливо актуальним пошук більш безпечних та стійких альтернатив.
В результаті тривалих наукових досліджень було створено експериментальну сорбційну батарею, де передача електронів здійснюється через надпористий вуглецевий шар між анодом і катодом. Обидва електроди виконані з вуглецю, що виключає ризик займання.
Крім тривалого терміну служби, батареї SorbiForce можуть бути перероблені практично повністю: до 95% компонентів розкладаються на органічні сполуки, а ті, що залишилися, підлягають повторному використанню. На відміну від літій-іонних батарей, які становлять загрозу вибуху, перегріву та токсичних витоків, продукція SorbiForce завдяки безметальній хімічній формулі та герметичній конструкції безпечна навіть у разі пошкодження або розрізання корпусу.
Перші прототипи акумуляторів від SorbiForce мають ємність від 60 до 150 кВт·год. Вони розраховані на більш ніж 6000 циклів заряджання та розрядки.
Джерело: interestingengineering
Різне




