iLenta Меню

Зібраний Стівом Джобсом прототип комп'ютера Apple-1 виставили на аукціон

31 липня 2022, 21:08 | Bazelas [1471]
Прототип першого комп'ютера Apple-1, спаяний власноруч Стівом Джобсом, виставлений на аукціон.
Зібраний Стівом Джобсом прототип комп

Торги стартували з суми в 278 005 доларів, але експерти впевнені, що в кінцевому рахунку за лот заплатять значно більшу суму.

Материнська плата, зібрана Возняком та Джобсом у 1976 році, була задіяна для демонстрації Apple-1 Полу Терреллу, власнику The Byte Shop у Маунтін-В'ю, Каліфорнія. Террелл був настільки вражений, що попросив 50 повністю зібраних комп'ютерів, які він продав за ціною 666,66 доларів за штуку.

Фото прототипу, зроблене 1976 року

Прототип істотно відрізняється від комерційних варіантів Apple-1 — він має три помаранчеві конденсатори Sprague Atom замість Big Blue, які використовувалися в серійному Apple Computer 1. Крім того, на ньому є напис «Apple Computer A 76» замість серійної моделі «Apple Computer 1, Palo Alto, Ca., Copyright 1976», а також кілька технічних відмінностей та ознак особливої ​​техніки паяння Возняка «трьома руками», коли він тримав припій у роті у процесі роботи.

Аукціон триватиме до 18 серпня 2022 року. Як очікується, вартість лоту перевищить півмільйона доларів. На момент написання новини остання ставка становила $407 029.

Джерело: macrumors

© 2012-2026 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Різне

Створено одяг, який вдягається сам за 10 секунд: незвичайна розробка вже успішно пройшла випробування
Створено одяг, який вдягається сам за 10 секунд: незвичайна розробка вже успішно пройшла випробування
18 липня 2026, 18:08 | Oleksandr Bazanov
Поки більшість наукових команд удосконалюють гуманоїдних роботів і системи штучного інтелекту, дослідники з Південної Кореї та США запропонували несподіване рішення повсякденної проблеми. Фахівці з Корейського передового інституту науки і технологій (KAIST) спільно з дослідниками Стенфордського університету розробили технологію, яка дає змогу одягу самостійно вдягатися на людину.
Докладніше...
 
Tesla представила дитячий біговел: новинка від Ілона Маска розкуплена ще до початку поставок
Tesla представила дитячий біговел: новинка від Ілона Маска розкуплена ще до початку поставок
18 липня 2026, 17:08 | Anton Petrov

Компанія Tesla продовжує розширювати асортимент фірмової продукції далеко за межами електромобілів. Цього разу виробник представив незвичну новинку — дитячий біговел Tesla Balance Bike. Попри те, що модель призначена для наймолодших користувачів, попит на неї виявився настільки високим, що першу партію повністю розкупили майже одразу після старту продажів.

Докладніше...
 
Samsung представила SSD 990: швидкий PCIe 4.0-накопичувач із високою продуктивністю та доступнішою ціною
Samsung представила SSD 990: швидкий PCIe 4.0-накопичувач із високою продуктивністю та доступнішою ціною
18 липня 2026, 14:08 | Oleksandr Bazanov

Samsung офіційно представила новий твердотільний накопичувач SSD 990, який зайняв проміжне місце між масовими моделями компанії та флагманською серією 990 Pro. Новинка пропонує інтерфейс PCIe 4.0, швидкість читання до 7250 МБ/с, місткість до 2 ТБ і покращену енергоефективність, водночас коштує дешевше за версію Pro.

Докладніше...
 
Samsung представила преміальні бездротові колонки Music Studio з Dolby Atmos і підтримкою SmartThings
Samsung представила преміальні бездротові колонки Music Studio з Dolby Atmos і підтримкою SmartThings
18 липня 2026, 12:07 | Bazelas

Samsung офіційно представила в Індії нову серію бездротових акустичних систем Music Studio, орієнтовану на користувачів, які цінують не лише якісний звук, а й сучасний дизайн інтер'єру. До лінійки увійшли дві моделі — Music Studio 5 і Music Studio 7, які отримали підтримку Wi-Fi, Dolby Atmos, фірмової екосистеми Samsung і широкий набір сучасних технологій для потокового відтворення музики.

Докладніше...
 
OpenAI представила свій перший пристрій: компактну клавіатуру Codex Micro для розробників
OpenAI представила свій перший пристрій: компактну клавіатуру Codex Micro для розробників
17 липня 2026, 14:07 | Roter

OpenAI офіційно дебютувала на ринку апаратного забезпечення, але її перший пристрій виявився зовсім не таким, як очікували багато хто. Замість компактного ШІ-гаджета без екрана, про який останніми тижнями активно повідомляли інсайдери, компанія анонсувала Codex Micro — програмовану механічну клавіатуру, створену для розробників, які працюють із платформою Codex.

Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2026 iLenta. All rights reserved.