Створено вібробатарею, яка не іржавіє
Акумулятори мають ряд недоліків. По-перше, вони зношуються та втрачають у ємності після кожного циклу зарядки. По-друге, батареї мають обмежену ємність. По-третє, під зовнішнім впливом вони іржавіють і псуються. Вченим удалося вирішити третю проблему.
Що вигадали
Спочатку винахідники створили MXene-батарею. Вона працює на іонах калію, а не на іонах літію (як, наприклад, в смартфонах). Потім вчені провели кілька циклів зарядки та розрядки батареї — згодом на акумуляторі почалася утворюватися іржа.
Вчений RMIT містить мембрану, яка відповідає за вібрацію батареї. Фото: RMIT
Після першого тесту до акумулятора підключили датчик, який виробляє ультразвукові хвилі. Датчик увімкнули і знову провели той же тест. Результат: звукові хвилі збивали частинки іржі і не дозволяли батареї псуватися.
Навіщо це потрібно
Автори ідеї заявляють, що таку технологію можна впроваджувати у будь-яку техніку (смартфони, ноутбуки, гаджети розумного будинку). Ультразвуковий датчик не займає багато місця та виконує важливу функцію. Неясно, позначиться ультразвук на роботі інших компонентів або на сигналі Wi-Fi.
За даними RMIT, термін служби акумуляторів можна збільшити втричі за допомогою ультразвуку. Так, якщо середній показник нормальної роботи батареї iPhone складає 500 циклів, то з ультразвуковим датчиком можна буде перезаряджати смартфон понад 1500 разів.
Наразі вчені ведуть роботи з удосконалення свого винаходу. Не виключено, що воно з'явиться у гаджетах майбутнього.
Джерело: nature