Вчені придумали, як зробити екран з роздільною здатністю 120K

Існуючі технології мають горизонтальне розташування пікселів на світлодіодній панелі. Для створення точки, що відображає будь-який колір з RGB-діапазону, необхідні три субпікселі червоного, зеленого та синього кольорів — саме поєднання їх свічення з різною інтенсивністю і дає потрібний колір. Такий спосіб накладає певні обмеження на роздільну здатність матриці, адже кожен субпіксель займає якесь місце, а між світлодіодами має бути невелика відстань.
Вчені експериментують із тривимірним розташуванням пікселів — як у горизонтальній, так і вертикальній площині. Подібна технологія використовується зараз для створення SSD-накопичувачів, які завдяки цьому стають все більшими при збереженні колишніх фізичних розмірів. Вертикальні пікселі можуть формувати мільярди різних кольорів і відтінків, але займають втричі менше місця.
Вченим вдалося створити вертикальний піксель розміром всього 4 мікрони — приблизно як у матрицях, створених за технологією micro-LED. Такий розмір світлодіодів з об'ємним розміщенням дозволить розробляти матриці, що мають графічну щільність понад 5000 ppi, а це приблизно в 10 разів більше, ніж те, що зустрічається в сучасних флагманських смартфонах. Якщо вчені дійдуть до такого прогресу, що зможуть використовувати цю технологію для створення 27-дюймової матриці, її роздільна здатність складе 121 600 х 68 400 пікселів, а це (за аналогією з 4K і 8K) буде відповідати приблизно 120K. Важко уявити, яка продуктивність має бути у відеокарти, щоб якісно обробляти таку щільну картинку. Втім, вчені поки що не ризикують заглядати так далеко — вони планують хоча б зробити мініатюрний екран, який застосовуватиметься у VR-гарнітурах.
Джерело: mit
Різне




