iLenta Меню

Вчені придумали, як зробити екран з роздільною здатністю 120K

04 лютого 2023, 07:06 | Roter [245]
Група вчених винайшла новий тип екранної матриці. Пікселі в ній розташовуються у тривимірному просторі, що значно збільшує графічну густину.
Вчені придумали, як зробити екран з роздільною здатністю 120K
Safe Life

Існуючі технології мають горизонтальне розташування пікселів на світлодіодній панелі. Для створення точки, що відображає будь-який колір з RGB-діапазону, необхідні три субпікселі червоного, зеленого та синього кольорів — саме поєднання їх свічення з різною інтенсивністю і дає потрібний колір. Такий спосіб накладає певні обмеження на роздільну здатність матриці, адже кожен субпіксель займає якесь місце, а між світлодіодами має бути невелика відстань.

Вчені експериментують із тривимірним розташуванням пікселів — як у горизонтальній, так і вертикальній площині. Подібна технологія використовується зараз для створення SSD-накопичувачів, які завдяки цьому стають все більшими при збереженні колишніх фізичних розмірів. Вертикальні пікселі можуть формувати мільярди різних кольорів і відтінків, але займають втричі менше місця.

Вченим вдалося створити вертикальний піксель розміром всього 4 мікрони — приблизно як у матрицях, створених за технологією micro-LED. Такий розмір світлодіодів з об'ємним розміщенням дозволить розробляти матриці, що мають графічну щільність понад 5000 ppi, а це приблизно в 10 разів більше, ніж те, що зустрічається в сучасних флагманських смартфонах. Якщо вчені дійдуть до такого прогресу, що зможуть використовувати цю технологію для створення 27-дюймової матриці, її роздільна здатність складе 121 600 х 68 400 пікселів, а це (за аналогією з 4K і 8K) буде відповідати приблизно 120K. Важко уявити, яка продуктивність має бути у відеокарти, щоб якісно обробляти таку щільну картинку. Втім, вчені поки що не ризикують заглядати так далеко — вони планують хоча б зробити мініатюрний екран, який застосовуватиметься у VR-гарнітурах.

Джерело: mit

© 2012-2023 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Різне

ChatGPT запустили на старому комп'ютері з MS-DOS
ChatGPT запустили на старому комп
27 березня 2023, 15:07 | Roter
Ентузіаст Йео Кенг Менг зміг запустити нейромережевий чат ChatGPT на портативному комп'ютері IBM, випущеному 1984 року. Те, що цей ПК працює на MS-DOS, не стало непереборною проблемою.
Докладніше...
 
На сайті Xiaomi з'явилася гра, що дозволяє зібрати смартфон
На сайті Xiaomi з
27 березня 2023, 14:07 | Roter
Компанія Xiaomi додала на свій офіційний сайт спеціальну гру, що дозволяє зібрати власний смартфон.
Докладніше...
 
Xiaomi запускає масове виробництво 300-ватної зарядки
Xiaomi запускає масове виробництво 300-ватної зарядки
27 березня 2023, 08:07 | Roter
За словами популярного інформатора Digital Chat Station, Xiaomi планує розпочати масове виробництво технології надшвидкої зарядки потужністю 300 Вт.
Докладніше...
 
Valve не буде проводити турніри з CS:GO після релізу Counter-Strike 2
Valve не буде проводити турніри з CS:GO після релізу Counter-Strike 2
26 березня 2023, 17:07 | Roter
Компанія Valve повідомила, що майбутній The Paris Major (пройде цього травня) стане останнім «мейджором» по CS:GO.
Докладніше...
 
Samsung Galaxy S23 Ultra домальовує зуби на фото дітей
Samsung Galaxy S23 Ultra домальовує зуби на фото дітей
26 березня 2023, 12:08 | Roter
Тільки нещодавно Samsung потрапила у скандал через підроблення знімків Місяця своїми останніми флагманськими смартфонами, як її викрили у домальовуванні інших елементів.
Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2023 iLenta. All rights reserved.