iLenta Меню

Власники iPhone у Китаї зажадали, щоб Apple дозволила альтернативні магазини застосунків, як у Євросоюзі

21 жовтня 2025, 17:08 | Roter [839]
У Китаї набирає обертів громадянська ініціатива, спрямована на лібералізацію цифрової екосистеми компанії Apple.
Власники iPhone у Китаї зажадали, щоб Apple дозволила альтернативні магазини застосунків, як у Євросоюзі

Група, до якої входить 55 власників iPhone та iPad, офіційно звернулася з колективною скаргою до Державного управління з регулювання ринку КНР (аналог антимонопольного комітету). Основною вимогою заявників є надання китайським споживачам таких самих прав, які корпорація була змушена надати користувачам у країнах Європейського Союзу згідно з новим законодавством про цифрові ринки (Digital Markets Act).

Ключовим пунктом звернення є звинувачення Apple у зловживанні своїм домінуючим становищем на місцевому ринку. На думку користувачів, компанія свідомо обмежує конкуренцію, створюючи замкнений економічний ланцюг. Це проявляється у двох основних аспектах: жорсткій монополії на поширення програмного забезпечення через єдиний офіційний магазин App Store та нав'язуванні власної платіжної системи.

Як наслідок, розробники змушені сплачувати комісійні збори, які часто сягають 30%, і це прямим чином відображається на кінцевій вартості продуктів та послуг для споживачів. У своїй скарзі вони наголошують на явній дискримінації, оскільки Apple вже поступилася тиском регуляторів у ЄС та, частково, у США, де було дозволено використання альтернативних магазинів додатків та сторонніх платіжних систем.

Китайські користувачі роблять акцент на тому, що таке становище не лише обмежує їхній вибір і підвищує витрати, але й суперечить принципам справедливої конкуренції, що захищаються китайським антимонопольним законодавством. Вони закликають національного регулятора вжити рішучих заходів і зобов'язати технологічного гіганта запровадити в Китаї ті самі правила, що діють для європейських громадян, гарантуючи тим самим рівні умови для всіх учасників ринку. Ця справа може стати вирішальним тестом на міцність антимонопольних органів Китаю у їхній взаємодії з міжнародними технологічними корпораціями.

Джерело: reuters

© 2012-2026 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Смартфони

Європейський ринок смартфонів впав до трирічного мінімуму: Xiaomi та бюджетний сегмент під тиском
Європейський ринок смартфонів впав до трирічного мінімуму: Xiaomi та бюджетний сегмент під тиском
22 серпня 2026, 00:48 | Oleksandr Bazanov
Постачання смартфонів до Європи у другому кварталі 2026 року опустилися до найнижчого рівня за аналогічний період із 2023 року. Згідно з новим звітом Counterpoint Research, з квітня до червня до регіону було поставлено близько 35 млн смартфонів — на 10% менше, ніж роком раніше.
Докладніше...
 
Fairphone (Gen. 6+) отримав максимальні 10 з 10 за ремонтопридатність
Fairphone (Gen. 6+) отримав максимальні 10 з 10 за ремонтопридатність
21 серпня 2026, 23:20 | Anton Petrov
Фахівці iFixit розібрали смартфон Fairphone (Gen. 6+) і поставили йому максимальну оцінку за ремонтопридатність — 10 балів із 10. Пристрій продовжує втілювати концепцію компанії, орієнтовану на довговічність і можливість самостійного обслуговування: багато компонентів можна замінювати окремо, не розбираючи смартфон до останнього гвинтика та не звертаючись до сервісного центру через кожну несправність.
Докладніше...
 
iPhone 18 Pro і перший складаний iPhone: Apple може провести презентацію 9 вересня
iPhone 18 Pro і перший складаний iPhone: Apple може провести презентацію 9 вересня
21 серпня 2026, 21:07 | Roter
До традиційної осінньої презентації Apple залишається зовсім небагато часу. Компанія поки офіційно не оголосила дату заходу, однак дедалі більше ознак вказує на 9 вересня. Раніше можливою датою презентації називали 8 вересня, але цей варіант суперечить календарю у США: напередодні там відзначатимуть День праці.
Докладніше...
 
Huawei представила незвичайний Pura X View: широкий екран і батарея на 7000 мАг у тонкому корпусі
Huawei представила незвичайний Pura X View: широкий екран і батарея на 7000 мАг у тонкому корпусі
21 серпня 2026, 19:09 | Roter

Huawei офіційно показала Pura X View — смартфон, який помітно відрізняється від більшості сучасних моделей своїми пропорціями.

Докладніше...
 
Samsung Galaxy A08 отримає акумулятор на 6000 мА·год і майже не зміниться за характеристиками
Samsung Galaxy A08 отримає акумулятор на 6000 мА·год і майже не зміниться за характеристиками
21 серпня 2026, 18:06 | Anton Petrov
Samsung готує новий доступний смартфон Galaxy A08, який вже засвітився в базі Google Play Console, а тепер отримав сертифікацію бразильського регулятора Anatel. Документ розкрив одну з головних особливостей майбутньої моделі: ємність акумулятора помітно зросте порівняно з Galaxy A07.
Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2026 iLenta. All rights reserved.