iLenta Меню

Собівартість смартфонів зросте на 25% через зростання цін на оперативну пам'ять

17 грудня 2025, 13:07 | Anton Petrov [419]
Зростання цін на оперативну пам'ять може збільшити собівартість смартфонів до 25% і призвести до зниження постачання вже 2026 року. Про це йдеться у новому звіті Counterpoint Research.
Собівартість смартфонів зросте на 25% через зростання цін на оперативну пам

За оцінками аналітиків, через дефіцит DRAM собівартість пристроїв у бюджетному сегменті (до $200) зросла на 20-30% з початку року. Для смартфонів середнього класу зростання становитиме близько 15%, а для флагманів — до 10%. В результаті глобальні постачання смартфонів у 2026 році можуть скоротитись на 2,6%.

Найсильніше постраждають китайські виробники, у яких менше фінансового запасу. Apple та Samsung перебувають у більш стійкому положенні та можуть частково компенсувати зростання витрат без різкого удару по маржі.

Експерти очікують, що бренди почнуть економити на «залізі»: знижуватимуть обсяги пам'яті, використовуватимуть простіші камери, екрани та повторно застосовуватимуть старі компоненти. Але навіть такі заходи, за прогнозами, не зможуть повністю згладити ефект подорожчання DRAM.

Джерело: wccftech

© 2012-2026 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Смартфони

Samsung припинила підтримку одразу чотирьох популярних смартфонів Galaxy: власникам варто замислитися над оновленням
Samsung припинила підтримку одразу чотирьох популярних смартфонів Galaxy: власникам варто замислитися над оновленням
19 липня 2026, 00:50 | Roter
Samsung офіційно завершила програмну підтримку одразу чотирьох смартфонів, представлених у 2021 році. До списку увійшли Galaxy A03s, Galaxy A52s, Galaxy F42 5G і Galaxy M32 5G. Відтепер ці моделі більше не отримуватимуть навіть оновлення безпеки, які захищають систему від нових вразливостей і кіберзагроз.
Докладніше...
 
Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra показали на офіційних рендерах ще до анонсу: розкрито дизайн, камери та збільшену батарею
Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra показали на офіційних рендерах ще до анонсу: розкрито дизайн, камери та збільшену батарею
18 липня 2026, 23:09 | Bazelas
До офіційної презентації Samsung Galaxy Z Fold 8 Ultra залишився лише тиждень, але в мережі вже з'явилися пресрендери нового складаного флагмана. Зображення опублікував відомий інсайдер Еван Бласс (@evleaks) у своїй розсилці на платформі Substack, що дозволило детально роздивитися дизайн смартфона та підтвердити низку попередніх витоків.
Докладніше...
 
HMD готує одразу кілька нових смартфонів: інсайдер підтвердив Fusion 2 і XR22, а частину гучних витоків назвав фейками
HMD готує одразу кілька нових смартфонів: інсайдер підтвердив Fusion 2 і XR22, а частину гучних витоків назвав фейками
18 липня 2026, 22:09 | Roter
Компанія HMD Global, яка випускає смартфони під власним брендом HMD і раніше відповідала за виробництво телефонів Nokia, продовжує працювати над кількома новими пристроями. За інформацією авторитетного інсайдера @smashx_60, який посилається на джерела всередині компанії, розробку модульного смартфона HMD Fusion 2 не лише не згорнули — вона активно триває. Крім того, підтверджено створення захищеного HMD XR22, тоді як частину нещодавніх концептів серії Skyline джерело назвало вигаданими.
Докладніше...
 
Новий витік розкрив Nokia 300 4G Power Bank: кнопковий телефон працюватиме до 44 днів і зможе заряджати інші пристрої
Новий витік розкрив Nokia 300 4G Power Bank: кнопковий телефон працюватиме до 44 днів і зможе заряджати інші пристрої
18 липня 2026, 21:08 | Bazelas

Поки виробники смартфонів змагаються у впровадженні штучного інтелекту, потужних процесорів і гнучких дисплеїв, HMD Global продовжує розвивати легендарну лінійку Nokia в зовсім іншому напрямку. У мережі з'явилися подробиці про новий кнопковий телефон Nokia 300 4G Power Bank, головними перевагами якого стануть не продуктивність, а тривалий час автономної роботи, надійність і практичність.

Докладніше...
 
iPhone 18 Pro Max може отримати камеру, якої ще не було в смартфонах Apple
iPhone 18 Pro Max може отримати камеру, якої ще не було в смартфонах Apple
18 липня 2026, 20:07 | Bazelas

Apple, схоже, готує одну з найпомітніших змін у камерах iPhone за останні роки. У технічних файлах, пов’язаних з іще не представленим iPhone 18 Pro Max, виявили згадки про систему змінної діафрагми основної камери. Такий механізм дозволить смартфону фізично регулювати кількість світла, що потрапляє на сенсор, замість того щоб покладатися виключно на програмну обробку.

Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2026 iLenta. All rights reserved.