iLenta Меню

Розкрито неприємний секрет дешевих смартфонів

13 травня 2023, 16:07 | Roter [1529]
Компанія Trend Micro дослідила кілька десятків моделей дешевих смартфонів з Китаю та виявила у них безліч шкідливих даних.
Розкрито неприємний секрет дешевих смартфонів

Позбутися таких вірусів дуже складно, а то й взагалі неможливо, оскільки вони бувають вшиті на апаратному рівні.

Помічено тенденцію: вірусами заражені смартфони, які випускають невеликі компанії на замовлення великих брендів. Це найдешевші пристрої, які пропонуються вендорами за референсною схемою, тобто та сама модель може випускатися під різними назвами без будь-яких відмінностей.

Фахівці вважають, що кількість заражених смартфонів обчислюється десятками мільйонів. Шкідливості знайдені на пристроях щонайменше десяти виробників, ще близько сорока вендорів ставлять на свої апарати ПЗ, яке є умовно шкідливим, тобто приносить дохід зловмисникам не завдаючи шкоди користувачам (наприклад, показує рекламу).

У Китаї є чорний ринок шкідливого коду для смартфонів. Виробник може зібрати цілий набір вірусів, який буде вбудований у прошивку на системному рівні. Вони надсилають та перехоплюють SMS-повідомлення та USSD-запити, підслуховують, підглядають, ведуть запис екрана, крадуть логіни та паролі, оформлюють платні передплати та багато іншого. Деякі віруси створюють із заражених смартфонів ботоферму, тобто використовують їх ресурси для атак інших пристроїв. Позбутися шкідників не виходить навіть після скидання прошивки у заводських налаштувань. У деяких випадках допомагає інсталяція іншої версії прошивки, але навіть це на 100% не рятує від вірусної активності.

Джерело: theregister

© 2012-2025 iLenta. Всі права захищені.
Повна версія

Смартфони

Google Pixel 11 отримає модем виробництва MediaTek
Google Pixel 11 отримає модем виробництва MediaTek
05 жовтня 2025, 20:06 | Roter
У мережі з'явилися перші відомості про майбутній смартфон Google Pixel 11, і вони стосуються модему, який планує Google використовувати в новому поколінні смартфонів.
Докладніше...
 
Представлено тачфон із сенсорним дисплеєм HMD Touch 4G
Представлено тачфон із сенсорним дисплеєм HMD Touch 4G
05 жовтня 2025, 15:06 | Bazelas
Компанія HMD Global представила новий пристрій під назвою HMD Touch 4G, що поєднує риси сучасних сенсорних смартфонів та класичних мобільних телефонів з кнопками.
Докладніше...
 
Представлено захищені смартфони Doogee Fire 5 Pro та Fire 5 Ultra
Представлено захищені смартфони Doogee Fire 5 Pro та Fire 5 Ultra
05 жовтня 2025, 13:06 | Roter
Виробник захищених смартфонів Doogee анонсував випуск смартфонів Fire 5 Pro та Fire 5 Ultra.
Докладніше...
 
Caviar випустила люксові iPhone 17 Pro та 17 Pro Max з колекції Victory
Caviar випустила люксові iPhone 17 Pro та 17 Pro Max з колекції Victory
05 жовтня 2025, 08:07 | Roter
Компанія Caviar представила нову колекцію люксових смартфонів Victory Collection, створену на базі iPhone 17 Pro та 17 Pro Max.
Докладніше...
 
Названо 10 найпотужніших Android-смартфонів
Названо 10 найпотужніших Android-смартфонів
04 жовтня 2025, 23:08 | Roter
Бенчмарк AnTuTu опублікував вересневий рейтинг найпродуктивніших Android-смартфонів.
Докладніше...
 
Сторінки: 1 2 3 4 5 6
Повна версія
 
© 2012-2025 iLenta. All rights reserved.