O проекте Мобильная версия Реклама Статьи партнеров
MWC 2020 Xiaomi Apple Samsung Google Huawei Oppo Vivo Microsoft AnTuTu
iLenta

Аналіз на антитіла до циклічного цитрулінованого пептиду (Anti-CCP)

19 февраля 2024, 20:26 |

Щоденний біль, скутість і набряки при ревматоїдному артриті можуть місяцями залишатися недіагностованими, завдаючи непоправної шкоди вашому організму. Діагностика ревматоїдного артриту на ранніх стадіях може запобігти пошкодженню суглобів та покращити якість життя в довгостроковій перспективі.

Хоча причини ревматоїдного артриту до кінця не з'ясовані, відомо, що у пацієнтів з цим захворюванням часто спостерігається наявність антитіл, спрямованих проти циклічного цитрулінового пептиду (ЦЦП). Саме цей аналіз ви можете здати у будь-якому з відділень INVIVO та швидко отримати достовірний результат.

Що таке аналіз на Anti-CCP?

Це аналіз крові, який виявляє наявність антитіл, спрямованих проти циклічного цитрулінованого пептиду (ЦЦП). Ці антитіла часто виявляються в крові людей з ревматоїдним артритом. Тест на антитіла до ЦЦП дозволяє діагностувати ревматоїдний артрит на дуже ранній стадії, іноді за роки до розвитку симптомів.

Дослідження також рекомендовано за наявності наступних симптомів:

 • Біль або скутість декількох суглобів
 • Скутість рухів в окремих суглобах, особливо вранці, що триває годину або більше
 • Почервоніння шкіри над окремими суглобами
 • Зниження обсягу руху в окремих суглобах (наприклад, важко стиснути кулак, скручувати предмети, відкривати предмети, підійматися сходами)
   
 • Лихоманка, втома, втрата ваги або зниження апетиту
 • Шишкоподібні утворення, які утворюються під шкірою, особливо на ліктях, кистях або стопах.

Ваш лікар може призначити цей аналіз також за наступних умов:

 • у вас є обтяжений сімейний анамнез щодо ревматоїдного артриту;
 • ви нещодавно перенесли стрептококову інфекцію;
 • у вас вже діагностовано РА, а ревматолог хоче контролювати перебіг захворювання.

Підготовка до обстеження

Для аналізу використовується венозна кров. Забір матеріалу відбувається до 12:00. При підготовці до аналізу важливо дотримуватись наступних рекомендацій: за 12 годин до дослідження уникати фізичних навантажень, не вживати жирну їжу, алкоголь, нікотин та ліки. Якщо ви не можете припинити прийом будь-яких препаратів, повідомте про це співробітнику лабораторії. У день проведення діагностики, щоб полегшити процес забору крові, рекомендовано випити склянку чистої води без газу.

Розшифровка результатів

Звертаємо вашу увагу, що результати аналізу не є діагнозом та потребують контрольного огляду в терапевта, педіатра або ревматолога. Використовуючи результати обстеження та дані анамнезу, спеціаліст зможе поставити остаточний діагноз та призначити відповідне лікування. Позитивний аналіз на Anti-CCP може вказувати на підвищений ризик розвитку або фактичний перебіг ревматоїдного артриту.

На завершення

В INVIVO доступні всі види досліджень для комплексної оцінки вашого здоров'я.
Отримати інформацію про доступні аналізи, акційні пропозиції або знайти найближчий до вас пункт паркану можна на сайті invivo.ua.

INVIVO. Щодня піклуємось про здоров'я українців!