O проекте Мобильная версия Реклама Статьи партнеров
MWC 2020 Xiaomi Apple Samsung Google Huawei Oppo Vivo Microsoft AnTuTu
iLenta

Виїзд за кордон на тонованому авто. Що треба знати?

2 декабря 2022, 11:15 |

Багато автовласників вважають за краще подорожувати за кордон на власному автомобілі. Це комфортно, а найчастіше ще й бюджетніше, ніж літаком, автобусом чи поїздом, особливо якщо ви подорожуєте родиною з дітьми.

На власному авто можна не перейматися через розклад, затримки транспорту і те, куди подіти купу багажу. А в умовах воєнного стану виїзд за кордон на автомобілі — це ще й про швидкість та безпеку. Але є і нюанси, про які слід пам’ятати до того, як вирушаєте у подорож.

Найбільше питань та проблем викликає наявність тонування та атермального тонування авто. Тож давайте розбиратись, яке тонування допускається в Україні та закордоном, і що робити, щоб не нарватись на штраф.

Тонування авто плівкою

За правилами дорожнього руху на вашому автомобілі не повинно бути встановлено нічого такого, що може перешкоджати проникненню світла в салон. Стосується це і атермального тонування: згідно ДСТУ-5727-88, світлопроникність лобового скла повинна становити не менше 75%, бічних і заднього — не менше 70%. Цей показник вимірюється спеціальним приладом тауметром, і якщо він перевищує норму, водієві загрожує штраф. Найчастіше таке відбувається із тонуванням пофарбованими плівками. До складу таких плівок входить кольоровий пігмент, який і регулює ступінь затемнення. Однак в разі пофарбованих плівок точно виміряти світлопроникність складно, тому і трапляються казуси із зайвим затемненням.

Схожі правила діють і в Європі, за виключенням того, що тонування лобового та бокового скла заборонено зовсім.

Тож як уникнути проблем із надлишковим затемненням і, як наслідок, питань на кордоні? Наприклад, за допомогою атермального тонування скла. Атермальні плівки виготовляються із застосуванням технології магнетронного напилення; вони багатошарові і мають в своєму складі полімери, нанокераміку і графіт. Такі плівки повністю прозорі, але при цьому відбивають до 99% УФ-променів. Атермальне тонування повністю відповідає ДСТУ. Це робить його ідеальним варіантом тонування як у нашій країні, так і за кордоном.

Атермальну плівку також можна клеїти на лобове скло — його світлопроникність при цьому ніяк не постраждає.

Здійснити тонування авто атермальними плівками можна в філіалах  компанії STEK Ukraine. Компанія понад 5 років займається дистрибуцією антигравійних і тонувальних плівок і є лідером за якістю своїх продуктів.

Ціна тонування багато в чому залежить від його виду і моделі вашого автомобіля (хетчбек, седан, позашляховик і т.д). Для прикладу наведемо вартість атермального  тонування плівкою NEXseries, які пропонує STEK Ukraine.

тонування авто київ

Тонування

Вартість

Повне тонування (без лобового скла)

Від 3 500 грн

Тонування лобового скла

Від 2 800 грн

Євротонування

Від 2 500 грн

Тонування 1 бокового скла

Від 1 100 грн

Тонування заднього скла

Від 2 300 грн

Тож підсумуємо:

  • для виїзду за кордон необхідно, окрім технічного стану авто, номерів та документів, перевірити відповідність вашого тонування українським та європейським стандартам;
  • найкраще віддати перевагу атермальному тонуванню.

Сподіваємося, що дана інформація допоможе вам спокійно підготуватися до подорожі за кордон на власному авто і від щирого серця їм насолодитися.