O проекте Мобильная версия Реклама Статьи партнеров
MWC 2020 Xiaomi Apple Samsung Google Huawei Oppo Vivo Microsoft AnTuTu
iLenta

Grand Theft Auto: Від класики до довгоочікуваної GTA VI

9 июля 2024, 15:47 |

Серія ігор Grand Theft Auto (GTA) залишається однією з найвпливовіших і найулюбленіших серед геймерів усього світу. Розроблена шотландською компанією Rockstar North, GTA пройшла довгий шлях від своєї першої 2D-версії, випущеної в 1997 році, до грандіозного анонсу шостої частини, що очікується у 2025 році.

За цей час гра здобула безліч шанувальників, привернула до співпраці зірок Голлівуду та стала справжньою іконою в індустрії відеоігор. Видання GALERA.News розкриває історію створення та розвитку цієї легендарної серії.

Геймерські легенди. Історія серії ігор Grand Theft Auto

Зародження легенди: Перші частини GTA

У 1997 році світ побачив першу частину GTA випущену на PC та PlayStation. Гра швидко здобула популярність завдяки своїй унікальній концепції відкритого світу, де гравці могли виконувати різні злочинні місії у трьох вигаданих містах: Ліберті-Сіті, Вайс-Сіті та Сан-Андреас. У 1999 році гра отримала два доповнення - GTA: London, 1969 та GTA: London, 1961, які додали нові міста та місії.

GTA 2, випущена у 1999 році, принесла значні покращення у графіці та геймплеї. Події гри розгорталися у вигаданому місті майбутнього - Anywhere City. Однією з новинок стала можливість зберігати гру в церкві за певну суму грошей. Також гравець міг обирати банди, з якими співпрацювати, що додало новий рівень стратегічного планування у гру.

Випущена у 2001 році, GTA III стала першою частиною серії, яка використовувала 3D-графіку. Це зробило гру ще більш реалістичною та захоплюючою. Гравці опинилися у ролі Клода, який проходив через численні пригоди та випробування у місті Ліберті-Сіті.

GTA: Vice City, випущена у 2002 році, перенесла гравців у атмосферу 1980-х років. Головний герой Томмі Версетті, після виходу з в’язниці, намагається стати найвпливовішим злочинцем Вайс-Сіті. Гра стала популярною завдяки своїй атмосфері та великій кількості культурних відсилок до 80-х років.

У 2004 році вийшла GTA: San Andreas, яка додала ще більше можливостей для гравців. Головний герой Карл «CJ» Джонсон повертається до Лос-Сантосу, щоб відновити порядок у своїй банді. Гра включала нові елементи персоналізації персонажа, секрети, міні-ігри та різноманітні пасхалки.

Портативні версії GTA

Grand Theft Auto: Advance, випущена у 2004 році для Game Boy Advance, та Grand Theft Auto: Liberty City Stories для PlayStation Portable у 2005 році продовжували розвивати франшизу. Ці ігри зберігали основні елементи геймплею, додаючи нові цікаві сюжети та можливості.

Новітні версії GTA

GTA IV, випущена у 2008 році, принесла серії новий рівень реалістичності завдяки HD-графіці та покращеній фізиці. Головний герой Ніко Белік прибуває до Ліберті-Сіті, де стикається з численними кримінальними пригодами. Гра стала рекордсменом за продажами та здобула численні нагороди, зокрема «Гра року».

GTA V, випущена у 2013 році, принесла революційні зміни в серію. Гравці отримали можливість керувати трьома різними персонажами: Майклом, Франкліном та Тревором. Кожен з них мав свої унікальні здібності та історії. Світ Лос-Сантосу став найбільшим та найдетальнішим серед усіх частин серії.

У грудні 2023 року Rockstar Games анонсували вихід Grand Theft Auto VI, який заплановано на 2025 рік. За словами розробників, нова гра буде найреалістичнішою за всю історію серії. Дії гри розгортатимуться у Вайс-Сіті у сучасні часи, а головним героєм вперше стане жінка на ім’я Люсія. Трейлер гри вже побив рекорди переглядів, зібравши 90 мільйонів переглядів за 24 години.