Це важлива ланка, яка об'єднує технічні можливості з бізнес-стратегіями компанії, допомагає впроваджувати інновації та забезпечувати конкурентні переваги продукту.
В різних компаніях обов’язки технічного директора IT можуть відрізнятись. По класифікатору професій це керівна посада, отже спеціаліст може виконувати:
Посадова інструкція технічного директора в різних компаніях може відрізнятись. Тож його обов’язки в різних командах можуть бути різними. В будь-якому разі CTO — це керівна посада, яка передбачає управління людьми та процесами.
Посадова інструкція на посаду Chief technology office, як і сфера обов’язків і зарплата технічного директора можуть значно відрізнятись. Умовно є три види напрямків, в яких може розвивати свої компетенції технічний директор:
Дуже важливим в досягненні успіху для технічного директора є комунікативні навички. Вони не властиві багатьом технічним спеціалістам, тож цю сферу варто окремо прокачувати. Не зайвим буде вміння планувати бюджети та працювати з грошима, часто великими грошима.
Щоб стати CTO в IT галузі, потрібно мати лідерські якості та стратегічне мислення. Також потрібен досвід роботи розробником або архітектором, розумітись на складних продуктах. Адже CTO в Айти має розумітись на всіх процесах, що відбуваються в компанії. Але стверджувати, що CTO може стати будь-який програміст — не варто. Перш за все технічний менеджер — це лідер команди та голова компанії.
Щоб отримати досвід та зрозуміти, як працює технічний директор в IT, його посадові обов’язки, потрібно попрацювати в декількох проєктах, брати участь в командах, які виводять продукт на ринок. Але працювати не в якості рядового співробітника, а тимлидом, архітектором або проджектом. На цих ланках співробітники розуміють не тільки, як робиться продукт, а й для кого він робиться. Це дає розуміння очікувань бізнесу.
Функції технічного директора неможливо вивчити десь в одному місці, адже зазвичай це цілий комплекс різних навичок та особистих якостей. Але закласти фундамент або просунутись із позиції тимлида чи проджекта до технічного директора можна, пройшовши курс chief technology officer від Projector.
Обов'язки CTO включають розробку технічної стратегії, вибір технологій, керівництво розробкою продуктів та забезпечення високої якості технічних рішень. У великих компаніях chief technologist відповідає за стратегічне керівництво технічними аспектами, але в стартапах чи невеликих проєктах може брати на себе випуск релізів, написання коду та інші рутинні обов’язки.
CIO (Chief Information Officer) керує інформаційними системами та технологіями, які використовуються для обробки, зберігання та обміну інформацією в компанії. Він зазвичай відповідає за IT-інфраструктуру, безпеку даних, внутрішні системи та програмне забезпечення, яке використовується для операцій діяльності компанії. Тоді як CTO (Chief Technology Officer) відповідає за стратегічне керівництво технічними аспектами бізнесу.
Обов’язки і заробітна плата технічного менеджера відрізняються в різних нішах. Компанії в Україні можуть пропонувати CTO від $20000 до $60000 на рік, але цифри можуть бути і вищими, особливо в технологічних галузях або в стартапах з високим потенціалом. Також до зарплати можуть додаватися бонуси, акції компанії та інші переваги. Іноземні стартапи можуть запропонувати в кілька разів більше.
CTO повинен мати глибокі технічні знання в галузі IT, розуміння сучасних технологій та їх використання в бізнес-середовищі. Він також повинен мати досвід у керівництві технічними командами, вміти розробляти стратегічні технічні плани та управляти їх впровадженням. Знання процесів розробки продуктів, керування проєктами, а також уміння вести комунікацію з іншими підрозділами компанії також є важливими для успішного технічного директора.