Варто зазначити, що інтернет-провайдери пропонують послуги підключення до інтернету і домашнім, і корпоративним користувачам.
Так, різниця є. Полягає вона в тому, що з бізнес-користувачами провайдери підписують SLA-угоду. У ній чітко зазначено, на яких умовах надається послуга. Здебільшого там вказуються наступні параметри:
Тобто замовник отримує послугу з гарантованими характеристиками. Для бізнес-користувачів надаються окремі лінії підключення. Тобто з’єднання буде стабільнішим, швидшим.
З домашніми користувачами провайдер підписує звичайну угоду. У ній не вказується мінімальна швидкість підключення, а лише максимальна. Тобто гарантій провайдер не надає, хоча й докладає всіх зусиль, щоб абонент отримав якісні послуги.
Отже, послуга бізнес-інтернету є якіснішою, а тому й дорожчою. Але скористатися цим можуть тільки корпоративні клієнти, підприємці, компанії. Як правило, для бізнес-клієнтів також надаються додаткові послуги, зокрема статична адреса, створення хмарних копій даних, технічне обслуговування локальної мережі офісу та інше.
Умови підключення до бізнес-інтернету в кожного провайдера відрізняються, потрібно їх уточнювати заздалегідь. Деколи достатньо лише документа, що підтверджує право оренди чи володіння комерційною площею. Інші також вимагають надати довідку-розпорядження від керівника компанії. Наприклад, щоб підключити інтернет для бізнесу в Івано-Франківську від Netgroup, достатньо лише зв’язатися з менеджером зручним способом. Всі подальші інструкції він надає індивідуально. Надалі:
Отже, головна відмінність домашнього й бізнес-інтернету — це якість надання послуги. У першому випадку швидкість підключення не є гарантованою. У другому це гарантується договором. Також провайдер перед корпоративними користувачами бере на себе зобов’язання з надання якісної послуги. Якщо ці умови не дотримуються, то він зобов’язується відшкодувати потенційні збитки, які підприємець отримав через відсутність інтернету чи неналежну швидкість підключення.