O проекте Мобильная версия Реклама Статьи партнеров
MWC 2020 Xiaomi Apple Samsung Google Huawei Oppo Vivo Microsoft AnTuTu
iLenta

Чим відрізняється інтернет для бізнесу від домашнього

11 марта 2025, 15:23 |

Варто зазначити, що інтернет-провайдери пропонують послуги підключення до інтернету і домашнім, і корпоративним користувачам.

Але тарифи в них значно різняться. Наприклад, інтернет-провайдер «Нетгруп» на своєму офіційному сайті https://netgroup.ua/ вказує, що для приватних абонентів доступні тарифи до 350 Мбіт/с. А для бізнес-користувачів — аж до 1000 Мбіт/с. При цьому ціни для бізнесу значно вищі. Чому це так? І чим відрізняється домашній інтернет від корпоративного? 

Чи є взагалі різниця

Так, різниця є. Полягає вона в тому, що з бізнес-користувачами провайдери підписують SLA-угоду. У ній чітко зазначено, на яких умовах надається послуга. Здебільшого там вказуються наступні параметри: 

  • мінімальна швидкість з’єднання;
  • час (на місяць), протягом якого послуга повинна безперешкодно надаватися (наприклад, не менше ніж 99% від всього часового проміжку);
  • відповідальність кожної зі сторін (і клієнта, і провайдера) за невиконання або неналежне виконання умов договору. 

Тобто замовник отримує послугу з гарантованими характеристиками. Для бізнес-користувачів надаються окремі лінії підключення. Тобто з’єднання буде стабільнішим, швидшим. 

З домашніми користувачами провайдер підписує звичайну угоду. У ній не вказується мінімальна швидкість підключення, а лише максимальна. Тобто гарантій провайдер не надає, хоча й докладає всіх зусиль, щоб абонент отримав якісні послуги. 

Отже, послуга бізнес-інтернету є якіснішою, а тому й дорожчою. Але скористатися цим можуть тільки корпоративні клієнти, підприємці, компанії. Як правило, для бізнес-клієнтів також надаються додаткові послуги, зокрема статична адреса, створення хмарних копій даних, технічне обслуговування локальної мережі офісу та інше. 

Що потрібно для підключення бізнес-інтернету

Умови підключення до бізнес-інтернету в кожного провайдера відрізняються, потрібно їх уточнювати заздалегідь. Деколи достатньо лише документа, що підтверджує право оренди чи володіння комерційною площею. Інші також вимагають надати довідку-розпорядження від керівника компанії. Наприклад, щоб підключити інтернет для бізнесу в Івано-Франківську від Netgroup, достатньо лише зв’язатися з менеджером зручним способом. Всі подальші інструкції він надає індивідуально. Надалі: 

  • представник провайдера приїжджає до офісу нового користувача, підписує договір, більш детально консультує;
  • через декілька днів виконується технічне підключення нового бізнес-абонента. 

Отже, головна відмінність домашнього й бізнес-інтернету — це якість надання послуги. У першому випадку швидкість підключення не є гарантованою. У другому це гарантується договором. Також провайдер перед корпоративними користувачами бере на себе зобов’язання з надання якісної послуги. Якщо ці умови не дотримуються, то він зобов’язується відшкодувати потенційні збитки, які підприємець отримав через відсутність інтернету чи неналежну швидкість підключення.