O проекте Мобильная версия Реклама Статьи партнеров
MWC 2020 Xiaomi Apple Samsung Google Huawei Oppo Vivo Microsoft AnTuTu
iLenta

Який спосіб оцінки роботи слід використовувати веб розробнику?

15 декабря 2022, 10:45 |

Немає правильної відповіді для всіх, але, ймовірно, є спосіб, який найкраще підходить вам або вашим клієнтам. Давайте розберемося, дізнавшись про плюси і мінуси кожного методу. Ми порівняємо погодинну та проектну тарифікацію.

Погодинна тарифікація — плюси і мінуси

Вам платять за кожну годину роботи

Завдяки погодинній оплаті розробник сайту ніколи не робитимете неоплачувану понаднормову роботу. Якщо проєкт триває довше, ніж очікувалося, або вас затягують на зустрічі з клієнтом, ви виставляєте рахунок і отримуєте оплату за вашим тарифом.

Змінити масштаб проєкту легко

Якщо вашому клієнту потрібно змінити обсяг проєкту або виникне несподівана ситуація, вам не потрібно переглядати весь договір. Поки у вас є час, ви просто продовжуєте виставляти рахунок за додаткові години.

Неточна оцінка призводить до незадоволених клієнтів

Погодинна плата також може бути ризикованою. Якщо проєкт займає більше часу, ніж очікувалося, ви можете зіпсувати відносини з клієнтом, коли спробуєте пояснити, чому ваші початкові оцінки були неправильними.

Клієнти часто можуть сприймати оцінку як цінову пропозицію та бути незадоволеними, коли реальна ціна відрізняється.

Постійний облік часу

Погодинна тарифікація вимагає від вас завжди обліковувати час, який ви витрачаєте на проєкт. Це може бути легко для дуже організованих людей, але іншим може бути важко.

Ефективність не вітається

Веб-розробники, які отримують погодинну оплату, не отримують винагороди за підвищення ефективності. Якщо вони завершать проєкт швидше, ніж очікувалося, вони можуть зробити свого клієнта щасливим, але втратять гроші.

Можна припустити, що розробники, які виставляють погодинні рахунки, повинні просто підвищити свої ставки, коли вони стануть кращими у своїй майстерності (і, отже, більш ефективними), але це пов’язано з проблемою конкуренції.

Ціноутворення на основі проєкту — плюси і мінуси

Просте складання бюджету для клієнтів

Основна перевага тарифікації за проєктом полягає в тому, що клієнтам простіше скласти бюджет для своїх проєктів. Вони заздалегідь знають, скільки коштуватиме проєкт, і для них не буде сюрпризів, якщо це займе більше часу, ніж очікувалося.

Оперативність винагороджується

Веб-розробники, які використовують проєктну або модульну систему ціноутворення, отримують винагороду за те, що вони ефективніше витрачають свій час.

Якщо ви зможете працювати вдвічі швидше, ви подвоїте свій дохід за той самий час. Крім того, ваш клієнт буде радий швидше отримати свій сайт.

Можна використовувати гібридну модель

Розробники зазвичай використовують ціноутворення на основі проєкту з погодинними ставками. Ви можете сказати, що веб-сайт коштує 100 000 гривень, і детально розповісти про все, що він включає. У контракті ви можете вказати, що додаткова робота буде оплачуватися в розмірі 800 гривень за годину. Це запевнить клієнта, що він не застрягне на сайті, який не зможе змінити до запуску. Це також гарантує вам оплату за додаткову роботу.

Нечіткі контракти призводять до конфлікту

Якщо у вашому контракті немає чітких пояснень щодо всього, що входить і не входить у цінник, можуть виникнути конфлікти. Вам потрібно бути максимально відвертим і відкритим для обговорення, інакше відносини можуть швидко зіпсуватися.