O проекте Мобильная версия Реклама Статьи партнеров
MWC 2020 Xiaomi Apple Samsung Google Huawei Oppo Vivo Microsoft AnTuTu
iLenta

Чи варто ставати сммником у 2024? Про SMM курси та підводні камені у професії

22 апреля 2024, 13:45 |
Сьогодні все більше людей перекваліфіковуються та стають digital-експертами. Але чому, серед великої кількості кандидатур, бізнесам важко знайти крутого експерта? І чи варто взагалі ставати сммником у 2024 році? Відповідь знайдете у статті.

Що таке SMM і хто такий сммник?

Маркетинг у соціальних мережах або SMM — це інструмент, який використовують для просування в соцмережах. Такий комплекс заходів є ефективний для бізнесів, тому що сьогодні понад 4,95 млрд людей користується соціальними мережами. А це близько 61% людей у всьому світі.

Професія спеціаліста, який займається просуванням у соцмережах, розробляє стратегії та стежить за їхньою реалізацією, називається smm-менеджер.

Щоб стати сммником, не потрібно навчатись в університеті. Хоч і ця сфера пов’язана з маркетингом, але щоб освоїти професію можна пройти спеціалізовані курси смм або самостійно навчатись за допомогою відкритих матеріалів.

Що входить в обов’язки сммника?

На сайтах роботи є багато заявок про пошук сммника. Але самі роботодавці часто не до кінця розуміють, що саме входить в обов’язки спеціаліста. Тому зараз сммниками називають усіх, хто працює в SMM.

Але насправді ця ніша охоплює й інші професії. І якщо розібратись, хто і що робить, то виявиться, що конкуренція не така вже й велика.

Для того, щоб опанувати професію потрібна не одна книжка чи курс, а сотні витрачених годин на підготовку. Тому що SMM-спеціаліст має не просто постити картинки чи оформляти візуал, а й:

  • Розробляти довгострокові стратегії;
  • Аналізувати конкурентів, статистику, нішу, тренди;
  • Створювати контент-план;
  • Розуміти алгоритми різних соцмереж;
  • Мати навички копірайту та дизайну;
  • Налаштовувати рекламу.

А, головне, постійно тримати руку на пульсі та розвиватись. Бо у цій сфері все змінюється зі швидкістю світла. І те, що було актуально вчора, — сьогодні вже буде чимось застарілим.

Чи варто сьогодні ставати сммником?

Сьогодні у сфері SMM, окрім сммників, є ще й інші професії, тому не обов’язково бути людиною-оркестром, яка робить все: від стратегії, до відповіді на замовлення.

Тому ви можете обрати нішу, яка більше подобається, і розвивати свою експертність вже у ній. До прикладу, якщо любите створювати stories, можете стати stories-мейкером, а якщо монтувати reels та прописувати сценарії — reels-мейкером.

Щодо навчання, то є спеціалізовані курси, де можна поглибити знання з різних ніш. До прикладу, одне з найбільших SMM-медіа України Kukurudza має свої освітні курси, на яких навчає digital-спеціалістів.

Kukurudza.Osvita — це потужні курси з SMM, дизайну, stories- та reels-мейкінгу. Протягом 3 років вони випустили понад 5000 студентів, які тепер успішно працюють у сфері SMM.

Тому якщо говорити про справжніх експертів на українському ринку, то їх одиниці. Тож якщо хочете опанувати нову професію і почати працювати в SMM — зараз найкращий час, щоб це зробити. Головне, ознайомтесь з усіма нішами, щоб обрати саме той напрям роботи, який буде вам приносити задоволення.

Бо, як показала практика, коли нас болить зуб, ми йдемо до стоматолога, а не лікаря, який спеціалізується на всьому. Але якщо вам справді подобається прописувати стратегії й ви маєте всі навички, які потрібні smm-спеціалісту, — сміливо розвивайтесь у цій професії.

Головне, крокуйте та дійте — у вас все вийде!