O проекте Мобильная версия Реклама Статьи партнеров
MWC 2020 Xiaomi Apple Samsung Google Huawei Oppo Vivo Microsoft AnTuTu
iLenta

ТОП-8 цікавих фактів про Плутон

7 сентября 2022, 00:00 |

Незважаючи на те, що люди зробили численні відкриття в Сонячній системі, все ще існує безліч речей, які залишаються невідомими.

Планети є одним із найбільших відкриттів у Всесвіті. Традиційно наука визнавала 9 планет, поки вчені не «понизили» статус Плутона в 2006 році. Досі наукове співтовариство все ще обговорює пониження Плутона в карликову планету.

Пізнавальний інтернет-журнал https://discover.in.ua/ підготував підбірку цікавих фактів про цю загадкову планету, які допоможуть знайти відповідь на всі Ваші запитання.

1. Клайд Томбо відкрив Плутон, коли йому було лише 24 роки

До відкриття Плутона астрономи помітили зміщення орбіт Нептуна та Урана через силу тяжіння невідомого об'єкта. Клайд Томбо присвятив свій час спостереженню за нічним небом в обсерваторії Ловелла у Флагстаффі, штат Арізона. Він підтвердив існування Плутона 18 лютого 1930 року у віці 24 років.

2. Змішані літери P і L служать офіційним символом Плутона

Крім того, що це перші літери карликової планети, це також ініціали американського астронома Персіваля Ловелла. Його початок пошуку планети після Нептуна призвів до відкриття Плутона. Обсерваторія Ловелла, в якій працював Томбо, була названа на честь свого засновника – Персіваля Ловелла.

3. Плутон став «карликовою планетою» в 2006 році

Відкриття Плутона як «плутоїда» в поясі Койпера коштувало йому місця 9-ї планети Сонячної системи. Отже, статус Плутона як планети тривав лише 76 років.

4. Однією з цікавих особливостей Плутона є його «гори» – величезні брили льоду

Ці брили можуть досягати висоти 6500-9800 футів або 2-3 км. Також на планеті є довгі жолоби та долини, які можуть простягатися до 370 миль або 600 км.

5. Плутон – єдина відома карликова планета, яка має атмосферу

Однак атмосфера Плутона занадто тонка і токсична для дихання людини. Коли Плутон знаходиться найближче до Сонця (перигелій), його атмосфера є газоподібною. В іншому випадку Плутон, найбільш віддалений від сонця (афелій), має морозну атмосферу, яка падає як сніг.

6. Екстремальний холод на Плутоні робить малоймовірним існування життя на карликовій планеті

Вода перетворювалася б лише на твердий лід за таких низьких температур. Проте деякі вчені вірять у можливість існування океану глибоко всередині Плутона.

7. Плутон обертається в напрямку, протилежному курсу Землі

Іншими словами, сонце сходить на заході і заходить на сході на плутоїді. Іншими планетами з таким же ретроградним обертанням є Уран та Венера.

8. Інтенсивність сонячного світла на Плутоні еквівалентна інтенсивності місячного світла на Землі

Основна причина цього полягає в тому, що карликова планета знаходиться занадто далеко від Сонця, оскільки вона розташована в зовнішній частині Сонячної системи приблизно на відстані 5 945 900 000 км.

Більше цікавого про космос та космічні об’єкти можна дізнатися на сайті журналу в рубриці “Космос” – https://discover.in.ua/space/ .