O проекте Мобильная версия Реклама Статьи партнеров
MWC 2020 Xiaomi Apple Samsung Google Huawei Oppo Vivo Microsoft AnTuTu
iLenta

Як пандемія змінила ІТ-аутсорсинг

11 мая 2021, 10:55 |

Криза, викликана COVID-19, змінила світ назавжди. ІТ індустрія не виключення - сфера розробки програмного забезпечення теж пережила багато змін.

Більшість компаній зазнають значних цифрових та структурних перетворень у процесі адаптації до нової реальності.

Без сумнівів криза змінила підхід до ІТ-аутсорсингу, і що майбутні тенденції в технологічній галузі в пост пандемічний період враховуватимуть карантинний досвід.  

Як змінилося ставлення до аутсорсингу  

Світ став відкритішим для концепції ІТ-аутсорсингу, ніж будь-коли раніше. Підприємства усвідомили переваги надійного ІТ-партнера, а також налагодженої інфраструктури програмного забезпечення для продовження роботи під час кризи. А досвід компаній у наданні якісних ІТ-послуг у віддаленому режимі став ключовим фактором.

Віддалений режим роботи став доведеним способом безпечно продовжувати ділові стосунки з гарантією високого рівня безпеки. 80% ІТ-компаній в Україні вже працювали у віддаленому режимі задовго до 2020 року. За статистикою, під час пандемії Covid-19 вдома працювали приблизно 98% українських ІТ-фахівців.

Відповідь ІТ-компаній на кризу 

Як і всі інші бізнеси у світі, українські ІТ-фірми пішли на віддалену роботу. Деякі з них перейшли на цю модель з частковою можливістю роботи в офісі, звітує, зокрема, ELITEX. Інші закрили свої офіси тимчасово, а деякі скасували оренду приміщень та забезпечили працівникам умови для роботи вдома на постійній основі.

Деякі ІТ-компанії в Україні припинили роботу над постійними проектами з розробки програмного забезпечення через кризу. Однак більшість гравців ринку технологій заявляють, що вони не зменшили команди своїх програмістів, а натомість скоротили інші витрати.

Нові стратегії та цілі IT-галузі після пандемії  

Як і весь світ, ІТ-компанії повинні переглянути свої стратегії, щоб пристосуватися до нового нормального та нового бізнес-середовища. Однак криза також створила новий попит та стимул для цілої низки галузей, таких як медицина, кібербезпека, Інтернет-освіта та Е-комерція.  

У компанії з розробки програмного забезпечення ELITEX розповідають, що під час карантину її програмісти довели, що здатні надавати високоякісні послуги, працюючи вдома. Вчасне та якісне виконання складних проектів в умовах віддаленої роботи команди з використанням Node.js, Angular, React- неабиякий виклик. Утім, в ІТ-галузі вже звикли до нових умов.